Social

Lista localităților care vor rămâne azi FĂRĂ LUMINĂ

Lista localităților care vor rămâne azi FĂRĂ LUMINĂ

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa” S.A. anunţă că luni, 09 septembrie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica:

bd.Decebal 6, 6/2, 6/4, Valea Crucii 4, 4/3, 4 sc.2, 4 sc.6-7, 6 – în intervalul de timp între 08:45 – 13:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:

str.Fatarilor, Ion Soltîs, Izvoarelor, Plopilor, Vasile Lupu, Cartușa, Gheorghe Ureche, Iașului str-la, Nicolae Dimo, Pentru Rareș – parțial, în intervalul de timp între 09:25 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Ghidighici:

str-la 9 Mai, Alexandr Puşkin, Dimitrie Cantemir, Fundul Vaii, Ghidighici sat, Gribov, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Sărături, Sărături str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Victoriei, 9 Mai – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

4. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str. 1 Mai, Decebal, M.Frunze, Viilor, Voluntarilor, Dm.Cantemir – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

5. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:

str.Schinoasa-Deal 51, 56-90, 61-87, Sihastrului 79C – parțial, în intervalul de timp între 09:05 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str-la 2 Cobzarilor, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Cobzarilor 9 str-la, Izvoarelor, Livădarilor, Potirnichii 3 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Sitarului – parțial, în intervalul de timp între 09:05 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

6. Chişinău, sectorul Ciocana:

str.Maria Drăgan 36/1 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Maria Drăgan 38/1, 38/1J – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

7. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Alecu Russo 5/2, 7/2, 9/2, 13/3, 13/4, Miron Costin 20-26, Nicolae Dimo 9999 – în intervalul de timp între 09:10 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Astronom Nicolae Donici 14, Grigore Vîrtosu 14, 15, Ipoteşti 22, Mirceşti 999, 9999, Tudor Panfile 1-5, 10-62, 11-41, 9999, Valea Albă 10, 56, Voluntar Filip Lupaşcu 2, 5, 16A – în intervalul de timp între 08:55 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str. Zamolxe 22 – în intervalul de timp între 08:55 – 19:00 , pentru conectarea noului consummator

8. Anenii Noi:

str.Comsomolului, Concilierii Naţionale, Grigore Cotovschi, Matrosov, Solnecinaea, Viilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Geamăna – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Maximovca: str.Dobrovolischi, Maximovca, Molodejnaea, Şcolii, Vladimir Maiacovski – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Mereni – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Speia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

9. Basarabeasca:

s.Bașcalia: str. 28 Iunie, 31 August 1989, Bessarabscaea, Boris Glavan, Fîntînilor, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, s.Bascalia, Sadovaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Unirii, Victoria, Viilor, Zelionaia – parțial, în intervalul de timp între 08:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

10. Cahul:

s.Andrușul de Jos, s.Andrușul de sus – parțial, în intervalul de timp între 08:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Brînza: str.Bucuriea, A.Matrosova, Ceșmea, Comarova, Ion Soltîs, Lenin, Drujbî, Ștefan Cel Mare – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

11. Cantemir:

s.Alexandrovca, s.Taraclia, s.Gotești, s.Hîrtop, s.Plopi, s.Țiganca, s.Țiganca Nouă – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gotești – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

12. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Ceadîr-Lunga: str.Cecanova, Jeleabov, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Lomonosov, Proezdnaia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Molodejnaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Vulcănești: str.Lenin, Grigore Cotovschi – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Satul Nou: str.Satul Nou, Sofronovici – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Selemet: str. 25 August, 27 August, 31 August 1989, Alexandru Donici, Ceparia, Dimitrie Cantemir, Doina, Fintinilor, Gavriil Musicescu, Gloria, Molodejnaea, Morozov P., Nicolai Nekrasov, Pugacev, Satul Nou, Secrieru Ion, Selemet, Sofronovici, Şciorsa, Tinereţii – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

13. Călăraşi:

str.Mihai Kogălniceanu – parțial, în intervalul de timp între 09:40 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bravicea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Onișcani – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pituşca, s.Mîndra – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vălcineţ: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, Vălcineţ, Velicogo, Şcolii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ – parțial, în intervalul de timp între 09:40 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

14. Căuşeni:

str. 28 Iunie, Alba Iulia, Alba Iulia str-la, Alexandr Puşkin, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Renaşterii str-la, Tighina şos. – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Calea Brezoii, Gheorghe Coşbuc, Meşterul Voicu, Nicolai Nekrasov, Ştefan cel Mare şi Sfînt str-la, Trei Fîntîni 1 str-la, Trei Fîntîni 3 str-la, Trei Fîntîni str-lă, Vissarion Belinski – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Constantinovca – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni – parțial, în intervalul de timp între 15:00 – 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Plop-Ştiubei – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuța – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Taraclia – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tănătarii Noi – parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zaim – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

15. Cimişlia:

or.Cimișlia: str.Alexandru cel Bun, Mihai Eminescu, Miorița, Mitropolit Petru – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Codreni – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

16. Criuleni:

or Criuleni: str. Basarabia, I. Creanga, Frunze, Miorița, parțal în intervalul de timp între 08:45 – 10:30 , pentru conectarea noului consumator
s.Dubăsarii Vechi – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Holercani – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

17. Hînceşti:

s.Bozieni, s.Bratianovca, s.Caracui, s.Cărpineanca, s.Coroliovca, s.Dubovca, s.Valea Florii – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.Carbîşeva, Codrilor, Comarova, Gheorghe Coşbuc, Independenţei, Pădurilor, Podgoriilor, Sovetscaea, Viilor – parțial, în intervalul de timp între 09:50 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereşeni: str.Decebal, Efrosinia Cecan, Gleb Ciaicovschi-Mereşanu, Hînceşti şos., Ion Creangă, Izot Orlov, Livezilor, Mereşeni, Mihai Eminescu, Mihalcea Hîncu, Pădurilor, Sfîntul Dumitru, Teilor, Tineretului, Trandafirilor, Vadurilor str-la, Valea Morii, Voievozilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mingir – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata Galbenă: str.Agarina, Arhanghelul Mihail, Boris Glavan, Cîmpiilor, Criucova, Florilor, Fratii Solomon, Gospitalinaea, Grădinilor, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Independenţei, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Levscaea, Litoralului, Livezilor, Matrosov, Miciurin, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Mira, Molodejnaea, Naberejnaea, Nicolae Testemiţeanu, Nikolai Vatutin, Octeabriscaea, Ogorodnaea, Păcii, Pervomaiscaea, Plopilor, Sărata-Galbenă, Serghei Lazo, Sf.Cuvioasa Parascheva, Sfîntul Gheorghe, Sovhoznaea, Stepnaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teilor, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinodelinaea, Vinogradnaea, Zoia Kosmodemianskaea, 31 August 1989, 8 Martie, 1 Mai – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata-Mereşeni: str.Hînceştiului, Molodejnaea, Naberejnaea str-la, Sărata-Mereşeni, Svobodî, Ţentralinaea, Vinogradnaea – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Voinescu – parțial, în intervalul de timp între 14:00 – 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

18. Ialoveni:

s.Horești – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Văratic – parțial, în intervalul de timp între 09:55 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s. Suruceni partial, în intervalul de timp între 09:35 – 12:00, pentru conectarea noului consummator

19. Leova:

s.Tigheci – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tomai – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

20. Nisporeni:

s.Ciutești – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

21. Orhei:

or. Orhei: str. Păcii, Lăpușneanu, Ioana Iakir, Haiducul Bujor, Alexandru Donici, Glavan Boris, Constantin Negruzzi, M. Kogălniceanu, Păcii, Viilor parțal în intervalul de timp între 08:30 – 10:00 , pentru conectarea noului consumator
or. Orhei: str. Unirii, M. Sadoveanu, Ioana Iakir, Piatra Neamț, parțal în intervalul de timp între 10:30 – 12:00 , pentru conectarea noului consumator
or. Orhei: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Aluniţa, Baladelor, Brazilor, Căluşarilor, Căpriana, Cihoreni, Condriţa, Doina, Gheorghe Malarciuc, Ion Inculeţ, Ion Inculeţ 1 str-la, Ismail, Izvorul Cucului, Latcu, Lăcrămioarelor, Luceafărul, Magnolie, Meşterul Manole, Muntenilor, Neamul Şoimăreştilor, Nicolae Bălcescu, Nistreană, Norocului, Selişte, Sfîntul Nicolae, Slobozia, Teilor, Zorilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Seliște – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s. Zorile , parțal în intervalul de timp între 13:00 – 14:30 , pentru conectarea noului consumator

22. Străşeni:

s.Ghelăuza, s.Saca – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vorniceni – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

23. Ştefan Vodă:

s.Caplani: str.Caplanî, Cosmonavtov, Molodejnaea, Sov.Armii, Tineretului – parțial, în intervalul de timp între 09:50 – 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Palanca – parțial, în intervalul de timp între 08:10 – 20:10 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

24. Taraclia:

str.Alexandr Puşkin, Bulgară, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Octeabriscaea, Veaceslav Cara – parțial, în intervalul de timp între 14:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Borceag: str.Ion Eachir, Ion Creanga, Lesnaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tvardița: str.Ciapaeva, Dimitrova, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Miciurin, Mihail Frunze, Mira, Nikolai Vatutin, Novaea, Polevaea, Sadovaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Tvardiţa, Vasil Levschi – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

25. Teleneşti:

s.Chițcanii Vechi, s.Codru Nou, s.Hirișeni, s.Mîndra, s.Negureni, s.Ratuș, s.Sărătenii Vechi, s.Țînțăreni, s.Verejeni – parțial, în intervalul de timp între 08:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Leușeni – parțial, în intervalul de timp între 11:20 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Ne poți susține printr-o donație aici:
Se incarca....