Actual Social

FĂRĂ LUMINĂ! Lista localităților în care azi va fi deconectată energia electrică

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă luni, 11 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Nicolai Zelinski 28/1, 30/1, 30/2, 30/7, 31, 32/1, 32/2, 32/3 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:

str.Mircea cel Bătrîn, Nucarilor, Dacia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str.Precup, Trușeni, Alexandru cel Bun, 1 Mai, Dm.Cantemir – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

4. Chişinău, sectorul Centru:

str.A.Șciusev 90, 97, Dm.Cantemir 5, M.Cibotari 6, 8, Mihai Kogălniceanu 70, 76, 80, 85, Mitr.Bănulescu Bodoni 11, 17, N.Iorga 7, 9, 11, 13, 14, 16, 18/1 – în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

5. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:

str.Cobzarilor, Cobzarilor 8 str-la, Cobzarilor 9 str-la, Izvoarelor, Livădarilor, Prepeliţei, Schinoasa-Deal – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

6. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:

str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Maria Drăgan, Mircea cel Bătrîn, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tohatin, Vasile Alecsandri, 31 August – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

7. Anenii Noi:

s.Chetrosu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Geamăna – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Geamăna – parţial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

8. Basarabeasca:

or.Basarabeasca: str.Școlinaia, Octeabriscaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

9. Cahul:

str.M.Kogălniceanu, I.Spirin, Dorobanților – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Muncii – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Burlăceni: str.lenin, Gvardeiscaia – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

10. Cantemir:

s.Sadîc: str.Octombrie, 40 Let Pobedî, Boris Glavan, Caştanilor, Dubinina, Ianoş Carabet, Mihai Eminescu, Mira, Plopilor, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, 1 Mai – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

11. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: str.Ceapaev, Nahimov, Vinzavoskaia, Zelionaia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Avdarma: str.Sovescaia, Miciurin, Calinina – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baurci: str.Gr.Cotovskii, Baurci, S.Lazo, str. și str-la Lenin – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Corten: str.Lenin – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

12. Călăraşi:

str. 31 August 1989, 31 August 1989 1 str-la, 31 August 1989 2 str-la, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Negruzzi, Gheorghe Asachi, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 1 str-la, Mihai Kogălniceanu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hoginești – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răciula – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

13. Căuşeni:

s.Cîrnățenii Noi, s.Sălcuța Nouă – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

14. Cimişlia:

s.Abaclia: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Independenţei, Ion Iachir, Serghei Lazo, Spitalului – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

15. Criuleni:

s.Dubăsarii Vechi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dubăsarii Vechi, s.Corjova – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Măgdăcești: str.Calea Orheiului, Lidia Istrati, Măgdăcești, Orhei, s.Porumbeni: str.Păcii, Porumbeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

16. Hînceşti:

s.Ciuciuleni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Voinescu – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

17. Ialoveni:

s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pojăreni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

18. Leova:

or.Iargara: str.Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

19. Nisporeni:

str. 9 Mai, Basarabia, Ion Soltîs, M.Viteazul, M.Frunze, Suveranității, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Dacia, Ion Creangă, M.Viteazul, Suveranității, Tighina – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Vărzărești: str. 31 August, D.Cantemir, Sf.Petru, Trandafirilor – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

20. Orhei:

s.Ciocîlteni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cucuruzeni – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Peresecina: str. 31 August, B.P.Hajdeu, Butoi, Chișinăului, P.Rareș – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str.A.Donici, B.P.Hajdeu, Fîntînilor, Luceafărul, Nucarilor – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str.A.Donici, Burebista, Fîntînilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vîșcăuți – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zorile – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

21. Străşeni:

str.Bucovinei, I.Gagarin, M.Viteazul – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Micleușeni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

22. Ştefan Vodă:

str. 31 August, Dimitrie Cantemir, Florilor, Livezilor, Libetății, Molodejnaea, Păcii, Suvorov, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Trandafirilor, Victoriei, s.Volintiri: str.Basarbeană, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ucraineană – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia: str.A.Pușkin, G.Cotovski, I.Gagarin, Primăverii, Ștefan cel Mare, V.Jukovski – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

23. Taraclia:

str.Lesnaia, N.Gogol, Pervomaiskaia, Stepnaia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Copceac: str. 1 Mai, B.Glavan, I.Gagarin, Lenin, Sadovaia – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

24. Teleneşti:

s.Leușeni – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Ne poți susține printr-o donație aici:
Se incarca....