Social

FĂRĂ LUMINĂ! Lista localităților în care azi se va stinge lumina

FĂRĂ LUMINĂ! Lista localităților în care azi se va stinge lumina

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa” S.A. anunţă că miercuri, 10 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Independenței 20/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Nicolai Zelinski 28/7 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Botanica, s.Băcioi:

s.Băcioi: str.Independenţei, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

3. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Ion Creangă 11-35, 14-56, Vissarion Belinski 32-40, 61 – în intervalul de timp între 09:10 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Ion Creangă 55, 57, 59, 61A, 63 – în intervalul de timp între 09:10 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

4. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Ghidighici:

s.Ghidighici: str.Catalan, Comuna Din Paris, Decebal, Ghidighici sat, Ion Soltîs, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

5. Chişinău, sectorul Centru:

şos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 – în intervalul de timp între 09:15 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A – în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Mihail Lomonosov, 30/1, 39A, 43, 47 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

6. Chişinău, sectorul Rîşcani:

bd.Moscova 16 scara 5-6 ap.103-156 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

7. Anenii Noi:

or.Anenii Noi: str.Alexandr Puşkin, Miciurin, Parcului, Suvorov, Zarecinaea, 1 Mai – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cobusca Nouă – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 12:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

8. Basarabeasca:

s.Carabetovca: str.Mihai Eminescu, 27 August, I.Secrieru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, s.Iordanovca, s.Abaclia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sadaclia: str. 31 August 1989, Mira, Maxim Gorki, Tineretului, Molodejnaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

9. Cahul:

s.Slobozia Mare: str.Barbu Lăutaru, Ciocîrliei, Florilor, Fratii Brescan, Grădinilor, Independenţei, Izvoarelor, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Plopilor, Plugarilor, Pogranicinaea, Sărăieni, Sfătul Ţării, Sportivilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tatarca Noua, Tineretului, Uliţa Mare, Unirii, V.Pocoi, Vierilor – parțial, în intervalul de timp între 09:55 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

10. Cantemir:

s.Cîrpești, s.Cania, s.Iepereni, s.Lărguța – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dimitrova: str.Dimitrie Cantemir, Molodejnaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țîganca – parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru conectarea noului consumator

11. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: str. 28 Iunie, 40 Ani ai Biruinţei, Alexandr Puşkin, Arabadji Nicolai, Bugeacului, Buzin, Comratscogo Vosstan, Entuziastov, Gromov, Mihail Lomonosov, Morozov P, N.Ivarlac, Octeabriscaea, Salcim Soca, Tiraspoliscaea, Turna Soca, Vinzavodskaea, Vladimir Vîsoţki – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str.Bauman, Bugeacului, Ceapaev, Drujba, Dutlov, Dzerjinski, Ferapontevskaea, Gorbunov, Hristo Botev, Ialpugskaea, Lenin, Mihail Lermontov, Osvobojdenie, Piotr Ceaikovski, Solnecinaea str-la, Stroitelnaea str-la, Studenţilor, Tanchiştilor, Vasili Şukşin, Vinica, Voroşilov – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

12. Călăraşi:

s.Bravicea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

13. Căuşeni:

or.Căuşeni: str. 28 Iunie, Alba Iulia, Alba Iulia str-la, Alexandr Puşkin, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Renaşterii str-la, Tighina şos. – parțial, în intervalul de timp între 14:00 – 18:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Cîrnățenii Noi – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zaim – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

14. Hînceşti:

or.Hîncești: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Bucovina str-la, Călinescu, Chişinăului, Cogîlnic, Cuza-Vodă, Florilor, Gheorghe Coşbuc, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Serghei Lazo, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Grăgușenii Noi – parțial în intervalul de timp între 12:05 – 14:05, pentru conectarea noului consumator
s.Lăpușna: str.Alexandru Lăpuşneanu, Grigore Cotovschi, Matrosov, Molodejnîi str-la, Plopilor, Podiş, Serghei Kirov, Sfînta Treime, Sovetov, Sovetov str-la, Şelepukina – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemțeni – parțial, în intervalul de timp între 10:50 – 17:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sofia – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Şipoteni – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Voinescu – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

15. Ialoveni:

s.Horești – parțial în intervalul de timp între 08:25 – 09:55, pentru conectarea noului consumator
s.Misovca – parțial, în intervalul de timp între 09:40 – 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Molești – parțial, în intervalul de timp între 14:00 – 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Puhoi – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

16. Nisporeni:

or.Nisporeni: str.Dacia, Tineretului, Vasile Alecsandri, Victoriei, Viilor, 1 Mai – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Băcşeni, s.Boldureşti, s.Chilişoaia, s.Isăicani – parțial, în intervalul de timp între 08:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bălăureşti, s.Boldurești, s.Călimăneşti, s.Heleşteni, s.Marinici, s.Nemţeni, s.Zberoaia – parțial, în intervalul de timp între 10:50 – 17:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vînători – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

17. Orhei:

or.Orhei: str.Dimo Nicolai – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Butuceni, s.Trebujeni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

18. Străşeni:

s.Codreanca, s.Lupa-Recea, s.Oneşti, s.Ţigăneşti – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Onești, s.Țîgănești – parțial în intervalul de timp între 09:00 – 20:30, pentru reconstructia liniei aeriene
s.Scoreni – parțial în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru conectarea noului consumator

19. Ştefan Vodă:

s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda, Tcacenco – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pănășești – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str. 27 August, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Traian – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Volintiri: str.Sfîntul Gheorghe, Tricolor – parțial, în intervalul de timp între 15:00 – 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Volintiri: str.Ștefan cel Mare, Basarabeană – parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

20. Taraclia:

s.Carbalia: str.Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Ne poți susține printr-o donație aici:
Se incarca....