Social

FĂRĂ LUMINĂ! Lista localităților în care azi nu va fi energie electrică

FĂRĂ LUMINĂ! Lista localităților în care azi nu va fi energie electrică

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa” S.A. anunţă că joi, 11 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Dimineții 2-46, 27-73, Dorobanți 1-23, 2-8, Muncești 53, 94-104, 160, Plaiului 9, 9A, 9/2, Scutari 2-10, 3-11 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

2. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Alba Iulia 184/2 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Cornului 5, 17 – în intervalul de timp între 13:00 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

3. Chişinău, sectorul Centru:

şos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 – în intervalul de timp între 09:15 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A – în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

4. Chişinău, sectorul Ciocana:

str.M.Sadoveanu 5, 9, 15-55, 22-24, 9999 – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00 pentru verificarea schemei

5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:

com.Bubuieci: str-la Aleea Parcului, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Bubueci sat, Chişinăului str-la, Cişmelei, Cişmelei str-la, Cotul Morii, Dacilor, Gospodarilor, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihail Frunze, Mioriţa, Morilor, Popov, Salcîmilor, Serghei Lazo, Sfînta Mari, Şcolii, Şcolii 1 str-la, Şcolii 2 str-la, Şcolii str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 2 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 3 s-la, Tineretului, Tineretului str-la, Toamnei, Trandafirilor, Tudor Bubuiog, Tudor Bubuiog str-la, Valentina Tereşkova, Vasile Alecsandri, Viilor, 27 August – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

6. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Arhanghelul Mihail 32/1, 36/1, 55, Grigore Vieru bd. 1-19, Ierusalim 999, Mitropolit Bănulescu-Bodoni 28/2, Petru Rareş 18 – în intervalul de timp între 08:00 – 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Iazului 9 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Mirceşti 42 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

7. Anenii Noi:

s.Todirești – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

8. Cahul:

s.Alexandru Ioan Cuza: str.Alexei Şciusev, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Poştei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, 31 August – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia de Salcie – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

9. Cantemir:

s.Dimitrova: str.Dimitrie Cantemir, Molodejnaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:31 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sadîc: str. 1 Mai, 31 August 1989, Andropova, Ealpugscaea, Ion Creangă, Lenin, Plopilor, Taracliica – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

10. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: str-la 28 Iunie, Bugeacului, Ferapontevskaea, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Morozov P., Vinica, 28 Iunie – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Carbalia: str.Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

11. Călăraşi:

s.Bravicea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răciula – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

12. Căuşeni:

or.Căuşeni: str.Grigore Grigoriu, Constantin si Elena – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 15:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Cîrnățenii Noi – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Constantinovca, s.Ochiul Roş, s.Pervomaisc, s.Picus, s.Tănătari – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fîrlădeni – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zaim – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

13. Cimişlia:

s.Codreni, s.Porumbrei, s.Sagaidac, s.Sagaidacul Nou, s.Satul Nou – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

14. Criuleni:

s.Oniţcani – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia-Duşca: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt, Slobozia-Duşca – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

15. Hînceşti:

s.Bratianovca: str.Bratianovca, Lacului – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata Galbenă: str.Grigore Cotovschi, Naberjnaea, Litoralului – parțial în intervalul de timp între 12:05 – 14:05, pentru conectarea noului consumator
s.Şipoteni – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

16. Ialoveni:

s.Puhoi – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni – parțial în intervalul de timp între 16:10 – 17:30, pentru reconstructia liniei aeriene

17. Leova:

s.Hîrtop – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărățica Veche – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

18. Nisporeni:

or.Nisporeni: str.Dacia, Tineretului, Vasile Alecsandri, Victoriei, Viilor, 1 Mai – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Boldurești – parțial, în intervalul de timp între 08:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vărzărești: str.Dimitrie Cantemir, Sf.Petru, Vărzărești – parțial în intervalul de timp între 09:10 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
s.Vînători – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

19. Orhei:

or.Orhei: str.Dimo Nicolai – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

20. Străşeni:

s.Codreanca, s.Lupa-Recea, s.Oneşti, s.Ţigăneşti – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Onești, s.Țîgănești – parțial în intervalul de timp între 09:00 – 20:30, pentru reconstructia liniei aeriene

21. Ştefan Vodă:

s.Carahasani: str.Carl Marx, s.Carahasani, Sovetscaea – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 12:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Carahasani: str.Mira, Lenin, s.Carahasani – parțial, în intervalul de timp între 12:50 – 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Carahasani: str.Mira, Mihail Frunze – parțial, în intervalul de timp între 14:05 – 15:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Căplani: str.Grigore Catovschi – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda, Tcacenco – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Grădinița: str.Lesnaea, Iurie Gagarin – parțial, în intervalul de timp între 09:40 – 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

22. Taraclia:

s.Cealîc: str.Suvorov – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

23. Teleneşti:

s.Budăi – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Budăi, s.Hirişeni – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Ne poți susține printr-o donație aici:
Se incarca....